Elewacja chroni i dociepla mury nieruchomości. Składa się z kilku warstw, a z pojęciem elewacja najbardziej kojarzy się ostatnia, której funkcja jest czysto dekoracyjna. Wykonując elewację trzeba pamiętać o warstwie termoizolacyjnej z wełny lub styropianu. Warstwę tą mocuje się za pomocą zaprawy klejącej do oczyszczonej ściany. Warstwa dekoracyjna, zewnętrzna, to najczęściej różnego rodzaju tynki dekoracyjne oraz farby. To one nadają domowi odpowiedniego charakteru.
Kiedy najlepiej zaczynać prace przy elewacjach?
Optymalnymi miesiącami są okresy od maja do czerwca i od września do października. Bez względu, czy będzie to elewacja tynkarska czy z okładzin mocowanych zaprawą klejową w tych miesiącach panuje duża wilgotność i optymalna, umiarkowana temperatura powietrza, co ma wpływ na równomierne twardnienie zaprawy. Nowo powstającej elewacji może zaszkodzić ulewny deszcz, natomiast zbyt gorące powietrze powoduje zbyt szybkie odparowywanie wody i słabsze wiązanie. Każdy właściciel domu powinien jednak zadbać o uzupełnienie ubytków na powierzchni elewacji. Miejsca uszkodzone łatwiej ulegają degradacji pod wpływem jesiennych deszczy i mrozu.
Dostosowuję harmonogram prac przy elewacjach do warunków zewnętrznych. Nigdy nie podejmuję się prac przy elewacji podczas temperatury spadającej poniżej 5°C lub w warunkach zbytniego nasłonecznienia ściany, na której trzeba wykonać elewację.
Pomagam dobrać materiały do wykonania elewacji, uwzględniając:
- odporność wybranego materiału na czynniki atmosferyczne
- hydrofobowość tynku wchodzącego w skład wybranego rozwiązania
- paroprzepuszczalność
- zdolność do samoczyszczenia
Prace elewacyjne wykonuję systemowo, co oznacza, że wykonując konkretną elewację pracuję w jednym systemie ze względu na optymalne parametry materiałów występujących razem.
Do kogo kieruję swoją ofertę?
Do każdego klienta indywidualnego, do firm oraz instytucji. Zapraszam po indywidualną wycenę elewacji w Poznaniu 501 736 065