wałek malarski

post dodany: , w kategorii: porady.

Zdecydowana większość ludzi zgodzi się, że remont nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy na świecie. W rzeczywistości jest stresujący, męczący i zawsze trwa zbyt długo. Rekompensatą jest efekt prac, ale kiedy podczas remontu popełniamy błędy, wcale nie musi tak być.

mieszkanie w trakcie remontu

Remont staje się przyjemniejszy, gdy wystrzegamy się kilku najczęściej popełnianych błędów

Na początku stwórz plan

Zauroczeni jakimś elementem garderoby czy gustownym korkociągiem bez zastanowienia dokonujemy zakupu i zabieramy zdobycze do domu. Finalnie ubrania nie założymy nigdy, bo jednak zbyt wiele odsłania, a korkociągu nie użyjemy, bo przecież nie pijemy wina. Z pewnością każdemu zdarzyła się kiedyś analogiczna sytuacja. Z remontami jest podobnie. Często działamy pochopnie i lekkomyślnie. Potrafimy pośpiesznie wybrać meble czy zdecydować się na jakieś rozwiązanie w salonie, niekoniecznie myśląc o ich funkcjonalności. Szafki mogą być o pięć centymetrów za szerokie, a urządzenie salonu kompletnie nie sprawdza się pod względem naszego stylu życia. Dlatego planując remont i aranżację wnętrz, warto zastanowić się nad tym, jaki efekt chcielibyśmy uzyskać, nie zapominając przy tym o funkcjonalności całości. Weźmy pod uwagę nasze codzienne nawyki, styl życia i potrzeby. Pomyślmy też o zwierzętach domowych i dzieciach. Zaplanujmy cały proces z głową.

Ustal kosztorys

Remont to prawdziwy pochłaniacz naszego domowego budżetu. Przed jego rozpoczęciem warto sporządzić kosztorys. Zakładając możliwie jak najbardziej prawdopodobny koszt przebudowy, unikniemy niemiłych sytuacji. Przecież nikt z nas, zaczynając remont, nie chciałby przerwać go w połowie albo zrezygnować z wcześniej ustalonych założeń z uwagi na wyczerpanie budżetu. Kiedy obliczamy koszt, najlepiej doliczyć do niego też wydatki na nieprzewidziane renowacje. Planując jedynie wymianę płytek kuchennych i zabudowy, często okazuje się, że naprawy wymaga także inny element pomieszczenia.

posadzka

Nie oszczędzaj na pomocy fachowców

Z różnych powodów ludzie często rezygnują z pomocy profesjonalnych ekip remontowych. Mają złe doświadczenia z przeszłości, chcą nieco oszczędzić na i tak już kosztownej przebudowie, albo są przeświadczeni o swojej samowystarczalności w tej materii. Remont natomiast nie jest sytuacją, w której można próbować swoich sił. Oczywiście są czynności, z którymi jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, ale jeśli nigdy nie malowaliśmy ścian lub nie kładliśmy podłogi, to prace takie najlepiej powierzyć zaufanym fachowcom. Są też zadania, które bezwzględnie należy zlecić, takie jak instalacje elektryczne czy hydrauliczne. W takich wypadkach nie obejdzie się bez sprawnego hydraulika i elektryka. Rady i pomoc członków rodziny oraz przyjaciół również mogą być cenne, ale jeśli ich wiedza o remoncie dorównuje naszej, to nie polegajmy jedynie na ich pomysłach.

Pracę, na której się nie znamy, pozostawmy fachowcom

Zabezpiecz dom przed remontem

Remont nie zawsze oznacza całkowitą zmianę pomieszczenia. Bardzo często poddajemy je tylko nieznacznemu odświeżeniu, np. przemalowujemy ściany na inny kolor. Chcemy zachować wciąż dobre meble i sprawne urządzenia elektroniczne. Dlatego przed rozpoczęciem prac, należy przykryć całe wyposażenie, by uchronić je od zniszczenia. Pomoże w tym folia, którą mocujemy taśmą malarską. Warto też osłonić okna i podłogę. Jeśli remont ma miejsce tylko w części domu, dobrze byłoby ją odizolować od reszty, żeby nie przenosić brudu i kurzu. Tym sposobem zaoszczędzisz czas na porządki i pieniądze na nowe wyposażenie.

Pamiętaj o gniazdkach elektrycznych

Wciąż wielu z nas podczas remontów oszczędza na gniazdkach z obawy, że będzie ich zbyt wiele i wpłynie to na prezencję pomieszczenia. Jest to jednak jeden z błędów. Należy się upewnić, że kontaktów jest tyle, ile potrzebujemy, a nawet zamontować kilka dodatkowych. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wiele gniazdek – które przecież mogą być estetyczne – niż metry ciągnących się kabli i niezliczone przedłużacze w przypadku, kiedy mamy o jeden kontakt za mało. Przed ich rozmieszczeniem w pomieszczeniu zastanówmy się też, jak chcemy ustawić meble. Unikniemy w ten sposób sytuacji, w której gniazdko znajduje się za szafą.

Remont może być znacznie bardziej przyjemny, kiedy mamy wiedzę na temat najczęstszych błędów popełnianych w jego trakcie. Zaoszczędzimy zarówno pieniądze, jak i nasze nerwy. Nasza firma również może pomóc Ci przejść przez trudny czas remontu. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *